O nás

Vítejte na stránkách společnosti Car.Care.PRG s.r.o.

Jmenuji se Martin Klaudy a jsem zakladatelem společnosti Car.Care.PRG. cz. Podnikám od roku 1991 a jelikož jsem se časem nadchl pro letectví, tak jsem později předal své provozovny spolupracovníkům nebo je pronajal. Aviatika mě oslovovala už jako malého kluka. Táhlo mě poznání, jak věci funguji a jak je možné, že i letadlo těžší vzduchu může létat. Po pár letech jsem letectví úplně propadl a stal se dopravním pilotem. Poznal jsem vše krásné, co toto povolání přináší. Ale také stinné stránky, o kterých se moc nemluví. Celý můj život byl podřízen potřebám zaměstnavatele.

V době, kdy jsem létal u nejmenované české společnosti, mě napadla myšlenka. Až se někdy k podnikání vrátím, mohl bych se věnovat mytí a čištění interiérů vozidel. Tehdy jsem měl malé děti a auto podle toho vypadalo. Všude žvýkačky, bonbóny, zbytky od svačiny, šmouhy od čokolády na sedadle, opěradlech a pod. Když máte jeden víkend v měsíci konečně volno pro sebe a své děti, nechcete ho prožít čistěním auta. Raději pojedete s rodinou na chatu nebo na výlet. Auto šlo stranou. A tak jsem dál jezdil v autě umatlaném od čokolády a v duchu si říkal, jak by bylo fajn, kdyby někdo takovou službu uměl nabídnout. A nejlépe v době, kdy já jsem v práci. Nečekal jsem ale, že tato chvíle pro mne nastane už nyní. Současná situace vše urychlila. Vzdal jsem se létání a začal realizovat své představy, o kterých jsem před lety přemýšlel. Jako nadšenec do moderní techniky a nových technologií mě oslovila fotovoltaika a elektromobilita... nejlépe spojena v jedno.

A tak jsem došel k myšlence, že jako náhradní vozidla (po dobu mytí a čištění), budu poskytovat svým zákazníkům elektromobily. Ty budeme nabíjet ze solární elektrárny, tím uděláme něco pro životní prostředí i pro ekonomiku provozu. Jako technologicky pokrokové a optimální pro městský provoz se mi nejvíce líbilo BMW i3. Je jako letadlo, celé z duralu a karbonu, tomu odpovídá i jeho akcelerace.

Však uvidíte sami. Přijeďte k nám a udělejte si vlastní zkušenost. Věřím, že nebudete litovat.

MK